Новини

Культурологічна експедиція місцями, де « наследили великие »…

Такими словами пояснив причину свого візиту в село Погорільці головний редактор науково-методичного журналу «Російська словесність у школі», автор підручників «Російська мова» для шкіл з українською мовою навчання Корсаков Володимир Олексійович.

Таким чином,  21 вересня Погорільський ЗСО зустрічав делегацію з Києва, Вишгорода, Одеси та Новгород -Сіверського у складі: Кондрякова Олександра Миколайовича, президента громадської організації «Міжнародний педагогічний клуб», Крученкової Олени Юріївни, наукового співробітника, кандидата педагогічних наук, Корсакова В.О., Лагути Антоніни Михайлівни, працівника музею «Слова о полку Ігоревім» та вчителів-словесників. Зустріч пройшла у теплій, дружній атмосфері. Гості відвідали місцевий краєзнавчий музей, де ознайомились з історією заснування села Погорільці, його цікавим минулим і перейшли до основної мети візиту. Як відомо, в нашому селі жили і творили класики світової літератури Антоній Погорільський та Олексій Костянтинович Толстой. Саме вони й змусили вирушити у таку далеку подорож учасників культурологічної експедиції «Літературними місцями України».

Учні школи презентували життєвий і творчий шлях Олексія Толстого, читали поезії, написані в селі Погорільці або мають відношення до нього, співали романси на слова О.К.Толстого. Гості були вражені та задоволені. Вони подарували дівчатам-екскурсоводам книги на пам’ять, пам’ятні сувенірні авторучки кожному учню, школі – два ілюстровані енциклопедичні видання. Антоніна Михайлівна, яка довгий час займається вивченням біографії та творчості класиків, поділилася своїми знахідками і залишила музею листи О.О.Перовського (Антонія Погорільського), написані  в селі Погорільці. На зустріч були запрошені Анастасія та Вероніка Тишик, місцеві художниці-аматори, які втілюють у своїх картинах безсмертні рядки поета. Вони презентували свої полотна, місцеві умільці принесли вишиванки, жителі – пахучий мед.

Гості із задоволенням пройшлися сільським парком, зупинилися біля місця, де знаходився маєток Перовських. На жаль, у 1905 році він був вщент спалений, і від нього на сьогоднішній день залишилися останки фундаменту та  вуглини. Гості також відвідали Марківський став, який за часів життя класиків був озером біля маєтку.

Ми всі пишаємося історичним минулим свого рідного села, дуже приємно,  що про нього знають і охоче відвідують. Маємо надію, що  ця зустріч не буде останньою.

Свято овочів у Погорільському ЗСО

Флешмоб

За Мир у світі, а значить за життя!!!

У Погорільському ЗСО відбулися змагання серед учнів.

У  чні першого класу в новому класі “Нової Української школи!”

3 вересня у Погорільському ЗСО І-ІІІ ступенів відбулося свято “Першого дзвоника!”

 

Табір “Ромашка” відпочинок та оздоровлення.

З Новим Роком!!!

Надзвичайно весело зустріли учні Погорільської ЗОШ свої різдвяні канікули. Зазвичай ця дивовижна зустріч проходить у  формі новорічних свят: казкового ранку для учнів 1 – 7 класів магічного маскарадного балу для старшокласників.

Завдяки улюбленим казковим героям: Чахлику Невмирущому та незаміжній Бабі Язі, які за традицією завітали як на новорічний ранок, так і на вечірний мюзикл, учням і гостям  довелось вдало повеселитися та перегорнути сторінки улюблених казок. Звісно не обійшлося без Санта Клауса, який відвідав дитячий ранок, Діда Мороза та аж двох снігуроньок, котрі завітали на вечірній бал.

Майже всі діти з першого до одинадцятого класу були активними учасниками новорічних заходів,  навіть деякі вчителі стали героями казок.

Учні 1 – 4 класів співали новорічні пісні, декламували вітальні віршики, ставили казкові міні-вистави. Учні 5 та 6 класів дивували глядачів цікавими танцями та казковими пантомімами, які приготували разом з класним керівником 6 класу – Степанченко Дариною Вікторвіною. Учні 7 класу підготували казкову виставу, якою і розпочинався новорічний ранок.

Під  звуки фанфарі королівські клоуни  запросили на вечірній бал-маскарад, який пройшов у вигляді мюзикла.

Після свята всі учні школи отримали солодкі призи від депутата Кулака Миколи Дмитровича.