Сьогодні ми дуже часто обговорюємо дуже важливу тему – тему насильства та жорстокості в дитячому колективі.
Нам всім подобається, коли нас люблять, поводяться з нами чемно, звертаються до нас на ім’я, особливо на лагідне. А які відчуття у вас виникають, коли вас ображають чи глузують?
Cьогодні cеред учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного, тому ми говоримо про жорстокість, яка направлена на одну дитину. Це явище називають булінгом. Що ж таке булінг?
Термін «булінг» походить від англійського слова «bully», тобто хуліган, забіяка, задира. Булінг – це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей.
Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
За статистикою 67% українських дітей піддаються цькуванням, навіть не усвідомлюючи цього. Спокійні та сором’язливі діти стають жертвами вдвічі частіше за однолітків, які відкриті для спілкування.
Насправді слова, з якими ми звертаємося одне до одного, важать дуже багато: добрими, лагідними можна підняти людині настрій, зробити її щасливою, а злими і жорстокими — образити, принизити і навіть убити. Про це потрібно пам’ятати під час спілкування і конфлікту, щоб не зіпсувати стосунків назавжди.
Я щиро вірю і повністю впевнена, що кожен з нас вживатиме такі слова, що підніматимуть настрій іншим, щоб будувати і не руйнувати. Адже те, що ми говоримо так чи інакше лишає слід у серці людини, якій ми це сказали. Тому пам’ятайте правило, яке називають Золотим «Усе, що хочете аби робили вам люди, те робіть їм і ви».